Garść linków z darmowymi materiałami do nauki .NETa i nie tylko

Krótki artykuł z garścią ciekawych linków związanych z programowaniem i certyfikacją.

Pomijam oczywiste strony i materiały, które z pewnością każdy zna. Dodaję natomiast kilka aktualnych promocji na ciekawe kursy i certyfikacje.

Warto śledzić bloga na bieżąco gdyż rozpoczynam regularne publikacje. 🙂

Zniżki i egzaminy certyfikacyjne

https://www.pluralsight.com/Darmowy kwiecień 2021 na Plurisight. W kwietniu mamy bardzo dobrą promocję na znakomitej witrynie z kursami, dzięki której przez cały kwiecień będziemy korzystać z niej za darmo!
[Microsoft] Microsoft Virtual Training DaysUdział Microsoft Virtual Training Days umożliwia DARMOWE przystąpienie do egzaminu AZ-900. Virtual Training Days podzielony jest na dwa bloki po około 2-4 godziny, udział w nich umożliwia otrzymanie Viuchera na darmowy Egzamin. Same prezentację są bardzo treściwe i ciekawe.
[Microsoft]  Ignite
Cloud Skills Challenge 
Niestety zakończona w marcu (ale jest szansa na wznowienie) promocja Microsoftu, w której po zakończeniu 30 dniowego wezwania polegającego na ukończeniu wybranej ścieżki szkoleniowej w ciągu 30 dni otrzymujemy darmowy voucher na egzamin certyfikacyjny Microsoftu (dla nas jako programistów i administratorów najbardziej interesujący będzie AZ-104).
[Microsoft] 30 days to learnBardzo ciekawa promocja Microsoftu, w której po zakończeniu 30 dniowego wezwania polegającego na ukończeniu wybranej ścieżki szkoleniowej w ciągu 30 dni otrzymujemy 50% zniżkę na egzamin certyfikacyjny.
Wybór egzaminów jest dość szeroki i obejmuje większość ścieżek szkoleniowych.
[Microsoft] Exam for job seekers impacted by COVID-19Zniżka na certyfikacje Microsoftu dla osób, których sytuacja zawodowa pogorszyła się ze względu na epidemię COVID-19.

Kilka ciekawych stron do nauki

Peper Udemy
Wykop Udemy
UdemyFreeCourses.org
Udemy zna każdy, ale nie każdy wie, że na Wykopie działa hasz-tag, w którym wykpowicze dzielą się znalezionymi darmowymi egzaminami, podobnie jest na znanym i lubianym wśród łowców promocji serwisie Peper.
Przypominam, że Udemy okresowo organizuje promocje polegające na dużej obniżce cen kursów, lub udostępnieniu niektórych z nich za darmo. Jeśli zapiszemy kurs na naszym koncie w momencie promocji jest on dostępny już „na zawsze”.
Przestrzegam jednak, przed traceniem czasu na codzienne polowanie na kursy, których i tak nie obejrzymy. ..
Istnieje również kilka ciekawych serwisów (a nawet aplikacja z kodami udostępnionymi na GitHubie), która agreguje udostępniania, darmowe kursy
https://coursevania.com/
https://www.discudemy.com/
https://www.tutorialbar.com/
Agregatory darmowych kursów z różnych serwisów.
https://www.codewars.com/Wg mnie świetna strona do nauki programowania zrealizowana w formie grywalizacji. Rozwiązujemy zadania pisząc kod programistyczny, który jest testowany UnitTestami, przechodzi – otrzymujemy punkty. System jest nieco bardziej rozbudowany, polecam sprawdzenie. Istnieje kilka podobnych serwisów, z większym naciskiem na grywalizacje jednak ten podoba mi się najbardziej.
https://lab.github.com/Świetnie przygotowana, interaktywna platforma do nauki GITa oraz obsługi GitHuba. Od prostych scenariuszy po bardziej skomplikowane zadania DevOps.
https://www.dofactory.com/net/design-patternsBardzo dobrze podane podstawowe wzorce projektowe dla C#.
Microsoft LearnZnane przez każdego, świetnie przygotowane ścieżki szkoleniowe Microsoftu. Znajdziemy tam sporo ścieżek związanych z DevOps, Administracją, Konteneryzacją i programowaniem.
https://devupgrade.online/Dobra, darmowa seria wygkładów podana w ciekawej formie autorstwa dwóch polskich architektów oprogramowania: Sławomira Sobótke i Jakuba Pilimona. Polecam!
Darmowe E-Booki Microsoftu

Darmowe E-Booki Microsoftu Dwa
Kilka bardzo dobrych, ciągle uaktualnianych książek Microsoftu dostępnych w postaci E-Booków: Cloud-Native .net App, Balzor, gRPS, Dapr, Docker, Konteneryzacja.

Leave a Reply