[Książki] Bootstrap. Tworzenie interfejsów stron WWW

Śmiało można powiedzieć, że Bootrsrap to obecnie najpopularniejszy i najczęściej stosowany szkielet do tworzenia stron Internetowych.

Książka pt. „Bootstrap. Tworzenie interfejsów stron WWW. Technologia na start!” opisuje najpopularniejsze zagadnienia związane z Bootstrapem takie jak: system siatkowy, komponenty strony (nagłówki, panele, media, miniatury,  listy), komponenty nawigacyjne (menu, paski, okruszki), elementy związane z treścią (przyciski, etykiety, ramki), elementy formularza i kilka innych.
Jeden rozdział poświęcono został metodom dostosowania Bootstrapa do własnych potrzeb, omówiono sposób jego budowy (pliki oraz ich rozmieszczenie), wspomniano również o typowych błędach początkujących użytkowników Bootstrapa.
Książka nominalnie kosztuje 35 zł i uważam, że jest to cena nieco wygórowana.
Moja opinia jest taka: jeśli macie możliwość zakupić tą książkę taniej (często zdarzają się promocje) – warto – po to aby ze spokojem przeczytać jakie Bootstrap oferuje możliwości. Następnie i tak polecam przerobienie któregoś z licznych tutoriali i korzystanie z bardzo dobrej dokumentacji na oficjalnej stronie Bootstrapa.

Ocena: 6/10 (dobra)

 

Bootsrrap

Leave a Reply