[Nawigacja] Seria artykułów o nawigacji nie tylko dla motocyklistów i piechurów

Powracam! 🙂 Rozpoczynam budzenie bloga. Na rozgrzewkę, seria artykułów o nawigacji mobilnej.
Dzisiaj telefon ma przy sobie każdy, prawie każdy umie też jakoś tam sobie radzić w mieście przy użyciu Map Google (w przypadku Androida), nie każdy jednak umie zmusić telefon do prowadzenia obraną przez nas drogą, wyznaczenie trasy typowo pod rower MTB, czy motocykl.
Oprócz zajmowania się IT i IOT sporo podróżuje motocyklem i rocznie kręcę około 2 tys. km rowerem, jako pasjonat elektroniki przerobiłem wiele (może i prawie wszystkie) sposoby i programy do nawigacji, włączając w to kilka drobnych aplikacji własnego autorstwa.
Chce podzielić się to wiedzą z Wami!

Serię artykułów podzielę na kilka części i będę publikował w odsłonach:

  1. Przegląd aplikacji do nawigacji na Androida część 1
  2. Przegląd aplikacji do nawigacji na Androida część 2
  3. Przegląd aplikacji do udostępniania innym swojej pozycji (w tym kilka ciekawych patentów opartych o AutomateIt)
  4. Aplikacje zapewniające bezpieczeństwo i pomoc w drodze (np. informujące, że od jakiegoś czasu się nie ruszam, wysyłające wiadomość jeśli od kilkudziesięciu minut nie jedziemy lub telefon przestał „nadawać”)
  5. Projektowanie tras na stacjonarnym komputerze – łatwo i wygodnie – oraz przesyłanie projektu na telefon aby aplikacja nas prowadziła
  6. Tani sposób na nawigację za pomocą dedykowanego urządzenia (Nawigacja z systemem Windows CE za 100zł oraz metody przygotowywania tras na to urządzenie w domu i bezproblemowej nawigacji)
  1. BONUS: Aplikacje sama wytyczające trasę na „przejażdżkę” w oparciu o zadane kryteria (np. duża ilość zakrętów, czy off-road)
  2. BONUS: Metody i patenty na umieszczenie GPS na motocyklu

Miłego Czytania! 🙂

Jedna odpowiedź do “[Nawigacja] Seria artykułów o nawigacji nie tylko dla motocyklistów i piechurów”

Leave a Reply